Новини

Субпроект „Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей в Закарпатській області”
<< Вернутися назад до списку новин
24-11-2017
Епідемічна ситуація з грипу та ГРІ в Закарпатській області за 47 тиждень

   Як повідомила завідувач відділу епідеміологічного нагляду (спостереження)    та профілактики інфекційних захворювань Закарпатського обласного лабораторного центру МОЗ України Вікторія Тимчик за даними рутинного епіднагляду на минулому тижні спостереження інтенсивний показник захворюваності на грип та ГРІ  в області становить 249,0 на 100 тисяч населення, що більше попереднього  тижня на 6%. Захворіло 3 136 осіб, із них 69% діти віком до 17 років.  Найвищий показник захворюваності зареєстровано в м.Ужгород – 648,6 на 100 тисяч населення, найменший у Рахівському районі – 79,8. Інтенсивність епідемічної активності грипу та ГРІ  в містах та районах області залишається на низькому рівні, захворюваність знаходиться нижче порогових рівнів.

 Найчастіше хворіли та потребували медичної допомоги в умовах стаціонару діти віком до 14 років. Зросла кількість звернень за медичною допомогою з приводу респіраторних інфекцій серед дітей віком 5-14 років (на 20%).

У порівнянні з минулим тижнем сумарна кількість госпіталізованих осіб збільшилася на 23%. З метою лабораторного підтвердження діагнозу гострої  респіраторної вірусної інфекції  обстежена 41 особа із позитивним результатом у 15 випадках - підтверджена циркуляція сезонних збудників інфекції (РС-вірусів, аденовірусів та парагрипу).  

За звітній тиждень щепилося проти грипу 223 особи, з початку сезону захворюваності вакциновано 1044 особи в т.ч. 340 дітей та 42 медичні працівники. Для щеплення використовуються всі актуальні для цього сезону вакцини:  ІНФЛУВАК® (INFLUVAC®),  ІНФЛУЕНЗА  ВАКСІН,  ДЖІСІ ФЛЮ / GC FLU,  ВАКСІГРИП / VAXIGRIP.

Спостереження за перебігом епідемічної ситуації в області продовжується.