Новини

Субпроект „Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей в Закарпатській області”
<< Вернутися назад до списку новин
17-11-2017
Конкурс «швидких» визначив найкращу бригаду екстреної медичної допомоги області

14 екіпажів «швидких» з усіх районів Закарпаття виборювали звання найкращої бригади екстреної медичної допомоги. Медики змагались у конкурсах, де перевірялись знання та практичні  навички кожного члену екіпажу; лікаря, фельдшера  та водія. Вимогливі судді оцінювали по десятках показників вправність керування автомобілем “швидкої”, виконання теоретичних тестів, якість надання допомоги потерпілому у ДТП та постраждалим внаслідок вибуху газового балону, реанімацію пацієнта з підозрою на серцевий напад.  

За словами директора Закарпатського територіального центру екстреної медичної допомоги Томаша Білинця працівники екстреної медичної допомоги постійно  відпрацьовують ту чи іншу ситуацію під час щорічних навчань, однак в форматі обласних  змагань такі навчання відбуваються вперше. Конкурс має показати кваліфікацію та рівень підготовки наших бригад. Загалом в області працює 1318 працівників ЕМД, з яких 178 лікарів, близько 500 фельдшерів, а інші — це технічний персонал, зокрема, водії. Цілодобово чергує 101 бригада екстреної медичної допомоги. В автопарку - 101 автомобіль „швидкої“. Причому, з них - 22 нові високопрохідні повноприводні авто отримані в рамках реалізаціїх спільного з МОЗ проекту Світового Банку «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей». Зараз в області працює 62 пункти постійного базування бригад екстреної медичної допомоги з радіусом обслуговування від 10 до 35 км. Загалом тільки за 9 місяців цього року екстрена медична допомога виїжджала на понад 161, 5 тисячу викликів з яких:  ДТП складають -594, нещасні випадки , травми та отруєння -14 710, а раптові захворювання та стани - 120 704. 

За підсумками балів перемогу у першому обласному конкурсі здобув екіпаж з високогірного Міжгірського району, друге місце виборола бригада зі Свалявського району, третє – у медики Ужгородської станції ЕМД , четверте - у команди Мукачівського СЕМД ну, а п’яте – у медиків Тячівської СМЕД.

У конкурсі «водій-віртуоз» (випробування на маневреність та швидкість керування авто)  та «фейєрверк» (вибух в приміщенні)  перше місце у команди  Ужгородської станції ЕМД, в конкурсі «слизька дорога» (ДТП) перемогли міжгірці, а в конкурсі «мовчазний суддя»  (реанімація пацієнта, який1 сам викликав «швидку» і втратив свідомість) найвища кількість балів у команди зі Свалящини.

За словами організаторів такий конкурс стане традиційним і допоможе медикам удосконалювати свої практичні навички.