Новини

Субпроект „Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей в Закарпатській області”
<< Вернутися назад до списку новин
10-10-2017
Закарпатців закликають проводити щеплення проти кору

Лише за перші вісім місяців поточного року 1627 осіб, серед яких і діти, і дорослі, у різних регіонах України захворіли на кір. Найбільше випадків зареєстрували в Івано-Франківській та Одеській областях. На Закарпатті епідситуація з кору є відносно стабільною: рівень захворюваності населення не перевищує середні багаторічні показники. Про це сьогодні, 10 жовтня під час брифінгу в прес-центрі ОДА повідомила головний позаштатний епідеміолог департаменту охорони здоров’я Закарпатської ОДА Вікторія Тимчик.
З початку року в області зареєстровано 116 випадків захворювання на кір (10 осіб на 10 тисяч населення) . Із них 111 хворих – це діти віком до сімнадцяти років. Найбільше поширена інфекція серед дітей віком від 1 до 4 років (66 % всіх захворілих дітей, більшість з яких виявилися не щепленими).
За формою перебігу переважають випадки із  середньою  формою важкості, зареєстровано три важкі форми. Летальних випадків та випадків захворювання на кір у вагітних не зареєстровано.
Як повідомив головний позаштатний педіатр департаменту охорони здоров’я ОДА Михайло Радь в області загалом понад 50 тисяч дітей на сьогодні залишаються не щеплені. Фахівець зазначив, що дитина з вірусом може заражати понад 90 відсотків контактних дітей. Він наголосив, що вакцина проти кору в області є в достатній кількості (біля 20 тисяч вакцин), і у разі необхідності дозамовити її можна без проблем. На сьогодні, щотижня вакцинують від тисячі до півтори тисячі дітей.