Новини

Субпроект „Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей в Закарпатській області”
<< Вернутися назад до списку новин
14-07-2017
Закарпаття отримало 22 автомобілі екстреної медичної допомоги

Ще тринадцять автомобілів «швидкої» отримала область в рамках реалізації спільного проекту Міністерства охорони здоров’я та Міжнародного банку реконструкції та розвитку «Поліпшення охорони здоров’я на службі в людей в Закарпатській області». В рамках проекту втілюється низка заходів скерованих на покращення якості надання кардіологічної допомоги в краї. 
Автомобілі мають повний привід, оснащені відповідним обладнанням і обслуговуватимуть пацієнтів Воловця, Іршави, Хуста, Рахова, Міжгір’я та В.Березного. Також новенькі «швидкі» з підвищеною прохідністю та надійністю отримують пункти постійного базування бригад екстреної медичної допомоги  ЗТЦЕМД в с.Загаття Іршавського р-ну, с.Колочава Міжгірського р-ну, смт. Усть-Чорна Тячівського р-ну, с.Угля Тячівського р-ну, с.Верхнє Водяне Рахівського р-ну, с. Горінчево Хустського району та с.Косівська Поляна Рахівського р-ну. 
Загалом, завдяки реалізації проекту, Закарпаття отримало 22 нові «швидких» марки Citroen Jumper (6 автомобілів класу «С» та 16 - класу «В») на загальну суму 1 748 300 доларів США. 
Оновлений автопарк високопрохідних автомобілів екстреної медичної допоможе оперативно доставляти хворих з гострим коронарним синдромом до медичного закладу у період т.зв. «терапевтичного вікна». Відомо, що своєчасно проведені медичні маніпуляції (стентування, ангіографія тощо) дозволяють уникнути ускладнень при інфаркті міокарду. 
Для ефективного лікування кардіологічних хворих, необхідно, щоб злагоджено працювали всі ланки: сам пацієнт (повинен знати, коли і куди повідомити про симптоми захворювання), екстрена медична допомога (в яку клініку транспортувати пацієнта зі стійкою елевацією сегмента ST), клініки, які проводять первинні втручання, повинні без затримки (24 години на добу, 7 днів на тиждень, 365 днів на рік) забезпечувати реперфузійні процедури. На сьогодні в Закарпатті такі маніпуляції здійснюються тільки в обласному кардіологічному диспансері. Але вже до кінця року ще одна катетеризаційна лабораторія області запрацює на базі Хустської районної лікарні.