Новини

Субпроект „Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей в Закарпатській області”
<< Вернутися назад до списку новин
22-06-2017
Медиків обласної інфекційної лікарні навчали як діяти під час надзвичайної ситуації

22 червня до обласної інфекційної лікарні завітали представники Управління ДСНС України у Закарпатській області аби провести із медичними працівниками просвітницько-інформаційний захід під назвою «День безпеки».
Спочатку медичним працівникам розповіли про первинні засоби пожежегасіння, звернувши увагу медиків, що при вмілому користуванні вогнегасником вони можуть ліквідувати пожежу самостійно без допомоги підрозділу ДСНС. Також медиків детально поінформували про алгоритмі дій у разі знаходження різноманітних вибухонебезпечних предметів. Окремо піротехнік ДСНС акцентував увагу учасників заходу на сучасних факторах ризику – адже в умовах неоголошеної війни сьогодні вибухівкою можуть «нашпигувати» буденні речі – іграшки, мобільні телефони, коробки з-під цукерок, пляшки тощо. Рятувальник наголосив, що подібні предмети не можна чіпати, а, виявивши їх посеред вулиці треба негайно телефонувати до служби порятунку за номером «101».


Йшлося і про хімічний захист. Зокрема по порядок дій у разі якщо у приміщенні розбився ртутний термометр. А інформація про демеркуризацію приміщення за допомогою підручних засобів, які є в кожному господарстві – скотчу, щітки та мильно-сольового розчину – стане у нагоді кожному.


Найцікавіше рятувальники залишили наостанок. На подвір’ї лікувального закладу на них вже чекали вогнеборці 14-ї державної пожежно-рятувальної частини м. Ужгород на пожежному автомобілі МАН. Вогнеборці розповіли медикам про наявне там устаткування, його технічні характеристики та відповіли на питання, які найбільш цікавили лікарів. Після цього – практичне відпрацювання попередньо засвоєного матеріалу. Медики під пильним наглядом рятувальників самостійно гасили палаючий вогонь за допомогою вогнегасника. Також лікарі розрізали металеві пруття за допомогою гідравлічних ножиць та поливали клумби з пожежного ствола. Захоплення та позитивні емоції зашкалювали не тільки в лікарів, а й в рятувальників.