Новини

Субпроект „Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей в Закарпатській області”
<< Вернутися назад до списку новин
10-04-2017
Операції на хребті почали проводити в обласній дитячій лікарні

Четвертим медичним закладом в Україні , де оперують викривлення хребта стала, обласна дитяча лікарня в м.Мукачево.  Ця знакова подія символічна, адже перша операція на хребті в країні була зроблена саме тут ще 20 років тому.     

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Відтепер закарпатським дітям зі складними випадками сколіозу та іншими патологіями хребта не потрібно їхати на операцію за кордон або до Києва чи Харкова.  Завдяки сприянню благодійного фонду С.А.Р.А. та мецената Алекса Ровта було придбано необхідне дороговартістне устаткування:  спеціальний стіл для оперативних втручань, операційні лампи, різноманітний інструментарій, апарат, що сепарує власну кров пацієнта (дозволяє переливати власну кров під час оперативних втручань). Також за рахунок благодійників закуплені дороговартісні імпланти-фіксатори, які вживляються у хребет і утримують  його у правильному рівному стані. Також закарпатські медики пройшли навчання у закордонних колег і міжнародна операційна бригада українських та угорських лікарів вже провела перші успішні операції.

За словами головного лікаря обласної дитячої лікарні Євгена Жупана, в області близько 100 дітей потребують оперативного втручання з приводу викривлення хребта. Цього року заплановано зробити ще 10-12 таких операцій. Всім необхідним медики лікарні вже забезпечені, затримка тільки за дороговартісними  імплантами (близько 8-10 тисяч євро комплект). Але в рамках меморандуму, який підписано між обласною дитячою лікарнею,  Департаментом охорони здоров’я Закарпатської ОДА, університетом м.Пейч  (Угорщина),благодійним фондом С.А.Р.А. та мерією м.Мукачево вже найближчим часом необхідні розхідні матеріали будуть закуплені.