Новини

Субпроект „Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей в Закарпатській області”
<< Вернутися назад до списку новин
16-11-2017
16 листопада Міжнародний день відмови від куріння

16 листопада 2017 року в Україні та в більшості країн світу відзначається Міжнародний день відмови від куріння. Він був встановлений в 1977 році Американським онкологічним товариством (American Cancer Society) після вивчення сумної статистики, винуватцем якої є тютюнокуріння. Невдовзі до цієї ініціативи приєдналися у всьому світі. З тих пір його відзначають щорічно кожний третій четвер листопада. Символічно, що Міжнародний день відмови від куріння своїми витоками сягає з континенту, з якого і почалося це тотальне горе - звичка тютюнокуріння.

Поширеність куріння в Україні серед дорослих становить 23,7%. Якщо говорити про вік курців, то їх більше серед тих, кому від 18 до 60 років. Найактивніші любителі тютюнового диму,  як свідчать опитування, викурюють      16-18 сигарет на день.

За останні три роки відбулося суттєве зниження поширеності куріння серед молодих людей 18-30 років: із 37% до 26,7%  та особливе занепокоєння викликає поширеність куріння серед підлітків. Встановлено, що близьк 90% осіб починають курити в підлітковому віці: 12% дітей вперше викурюють сигарету у віці 9 років і молодше, 40% пробують курити у віці 10-16 років. Тобто, у переважної більшості перші спроби куріння припадають на шкільний вік.

У вищих навчальних закладах молодь теж не відмічається високою свідомістю щодо шкідливості вживання тютюнової продукції, оскільки понад 50% нашого студентства курить.

Мета Міжнародного дня відмови від куріння - сприяти зниженню поширеності тютюнової залежності, залученню до боротьби проти куріння всіх верств населення і лікарів усіх спеціальностей, профілактиці тютюнокуріння та інформуванню суспільства про згубний вплив тютюну на здоров’я.

Обласний Центр здоров’я спільно з Ужгородським міським центром соціальної служби для сім’ї, дітей та молоді провели марш-ходотон присвячений Міжнародномі дню відмови від куріння, який проходив від транспортного моста по наб.Незалежності до пл.Театральній,. В ході акції волонтери - учні Ужгородського вищого комерційного училища роздавали тематичні інформаційні матеріали,  вигукували гасла та предствляли флеш-моб.