Новини

Субпроект „Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей в Закарпатській області”
<< Вернутися назад до списку новин
26-06-2017
До Міжнародного дня боротьби зі зловживанням наркотиками поліція та медики розповіли про ситуацію з забороненими речовинами на Закарпа

Сьогодні, 26 червня, в приміщенні Закарпатської ОДА відбулася прес-конференція до Міжнародного дня боротьби зі зловживанням наркотичними засобами та їх незаконним обігом. З журналістами зустрілися начальник ГУНП в Закарпатській області, полковник поліції Роман Стефанишин та головний лікар Закарпатського обласного наркологічного диспансеру Василь Кручаниця.

 Очільник поліції краю передусім наголосив, що Управління протидії наркозлочинності з 1 січня 2017 року працює у складі Головного Управління Націонал«Впродовж січня-червня 2017 року територіальними підрозділами ГУНП в Закарпатській області зареєстровано 186 кримінальних правопорушень, пов’язаних із незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів.

Начальник ГУНП в Закарпатській області відмітив, що з початку року відкрито 7 кримінальних правопорушень щодо утримання притонів та передано до суду справу про діяльність організованої злочинної групи.

Головний лікар Закарпатського обласного наркологічного диспансеру Василь Кручаниця розповів, що на обліку в краї перебувають 277 осіб з діагнозом «наркоманія».

«Кількість осіб, які перебувають на обліку – це лише вершина айсбергу, реально ж можна говорити про тисячу наркоманів в Ужгороді та 2,5 тисячі на території Закарпаття. Але це один із найнижчих показників в Україні», – наголосив Василь Кручаниця.

Багато на зустрічі говорили про профілактику: головний медик краю звернув увагу на роботу з проблемою в сім’ях, а очільник поліції розповів про роботу правоохоронців в цьому напрямку.

 «Органи  ювенальної превенції поліції Закарпаття виявили п’ять випадків зберігання наркотиків без мети збуту серед неповнолітніх. У 4 випадках через невелику кількість речовини працівники поліції склали протоколи за ст. 44 КУпАП, а в одному випадку розпочато кримінальне провадження – за ст. 309 ККУ. Крім того, спеціалісти ювенальної превенції в навчальних закладах області провели 257 виступів і лекцій на теми: «Скажи наркотикам Ні», «Ти та твоє здоров’я» та «Шкода від вживання алкоголю і наркотиків». Всі ці виступи супроводжувалися переглядом спеціально розробленого фільму на відповідну тематику», – підсумував Роман Стефанишин.