Новини

Субпроект „Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей в Закарпатській області”
<< Вернутися назад до списку новин
29-04-2017
Студенти-медики та лікарі провели акцію з профілактики серцево-судинних захворювань

 

У суботу в Ужгороді гості і мешканці міста мали можливість пройти комплексне медичне обстеження та отримати консультації щодо профілактики церебро-васкулярних та серцево-судинних захворювань. Студенти-медики вимірювали  артеріальний тиск, визначали рівень глюкози в крові, а лікар-невролог Обласного клінічного центру нейрохірургії та неврології Олександр БОБРОВНИК  проводив скринінгове ультразвукове обстеження сонних артерій шиї. Також під час акції проводились консультації щодо здорового способу життя та реалізації урядової програми «Доступні ліки». 

Загалом, в рамках акції рівень цукру в крові визначено у 242 чоловік та  виміряно тиск у 280 (причому у майже у 60 -65 відсотках обстежених тиск виявився підвищеним). Ультразвукове обстеження судин шиї пройшло 90 чоловік (у 23  з них, виявлені в судинах холестеринові бляшки).   

За словами Олександра ГОЛУБЕНКА - студента 5-го курсу медичного факультету УжНУ, локального координатора «Всеукраїнської молодіжної асоціація студентів-медиків» UMSA-Uzhhorod, ідея провести таку акцію виникла вже давно. Адже обізнаність населення щодо головних ризиків серцево-судинних хвороб, залишає бажати кращого. І це при тому, що Україна має сумне лідерство  серед країн Європи по кількості інфаркті в та інсультів.  Дві третини всіх смертей обумовлені саме серцево-судинною патологією.  Заохотити населення більш відповідально ставитися до власного здоров’ я, звернути увагу на спосіб життя –  саме таку мету поставили перед собою організатори акції.

Як зауважив Олександр БОБРОВНИК – лікар-невропатолог  Обласного клінічного центру нейрохірургії та неврології, у своїй роботі він чи не щоденно стикається з випадками, коли уникнути руйнівних незворотніх наслідків хвороби було б можливо, якби пацієнт своєчасно звернувся до лікаря та знав перші ознаки гострих серцево-судинних станів. Адже т.зв. «терапевтичне вікно» , коли медики  можуть ефективно надати допомогу хворому з інсультом або інфарктом, має зовсім невеликий відрізок часу – кілька годин…. Якщо пацієнта своєчасно доставляють у медзаклад, то можна звести до «нуля» всі можливі ускладнення.

Організатори акції планують проводити такі скринінгові обстеження та консультативні прийоми декілька разів на рік.

   Захід проходив за участі  студентів-медиків, членів «Всеукраїнської молодіжної асоціація студентів-медиків» UMSA-Uzhhorod, лікарів обласного центру нейрохірургії та неврології та за підтримки Закарпатського обласного клінічного кардіологічного диспансеру та обласного Центру здоров’я  .