Новини

Субпроект „Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей в Закарпатській області”
<< Вернутися назад до списку новин
17-11-2016
Завдяки міжнародній співпраці протидіяти туберкульозу в Закарпаттті будуть більш ефективно

 

15-16 листопада з метою обговорення питань щодо підготовки та реалізації проекту „Протидія туберкульозу на прикордонних територіях України та Польщі шляхом будівництва туберкульозної лікарні в Закарпатті та впровадження інноваційних методів профілактики і лікування туберкульозу”.    відбулася робоча поїздка закарпатської делегації в м.Жешув (Польща).

Проект реалізується в рамках Програми транскордонного співробітництва Європейського інструменту сусідства „Польща-Білорусь-Україна 2014-2020” та входить до переліку Великих Інфраструктурних проектів.

 Вартість реалізації проекту для української та польської сторони складає 6,4 млн. євро, із яких 90% це грантові кошти, а 10% - власне співфінансування. В рамках даного проекту заплановано завершення будівництва туберкульозної лікарні у складі ОКТМО„Фтизіатрія”  в с.Нижня Апша Тячівського району та оснащення сучасним діагностичним обладанням протитуберкульозної служби для створення замкнутого діагностичного циклу.

В рамках візиту та з метою налагодження подальшого співробітництва  представники української делегації ознайомилися із роботою Обласної клінічною лікарнею № 1 ім.Фредеріка Шопена. У складі  делегації від Закарпаття взяли участь  Іван Гуштан – заступник директора департамент охорони здоров'я, Василь Скрип – генеральний директор ОКТМО„Фтизіатрія”, депутат обласної ради, Любов Марковцій – обласний позаштатний фтизіатр департаменту охорони здоров'я, Олександр Рейтій – доцент ДВНЗ"Ужгородський національний університет", експерт. Із польської сторони у зустрічі взяли участь керівництво та працівники Підкарпатського центру лікування легеневих хвороб та Обласної клінічної лікарні №1 ім. Фредеріка Шопена. 

Під час робочої зустрічі обговорено ряд питань щодо підготовки та реалізації проекту, зокрема спільної діяльності партнерів, бюджетні витрати та інші питання завершального етапу підготовки концептуальної записки. Робоча зустріч завершилася підписанням трьохсторонньої партнерської заяви.