Новини

Субпроект „Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей в Закарпатській області”
<< Вернутися назад до списку новин
18-10-2016
Анонс. Стент заради життя

У середу, 19 жовтня, в  11.00 в прес-центрі обласного Центру здоров’я  (Ужгород, пл. Театральна, 6) відбудеться прес-конференція  присвячена впровадженню в Україні європейської ініціативи «STENT FOR LIFE», яка реалізується в Україні за підтримки МОЗ України. Розвиток цієї системи дозволить зберегти життя й ефективно допомоги пацієнтам з гострим інфарктом міокарда.

Про новітні методики лікування, які застосовуються в сучасній кардіології  та реалізацію європейської ініціативи в Україні розкажуть представникам ЗМІ:

Анатолій РУДЕНКО - член-кореспонедент НАМН України, перший заступник директора НІССХ ім. Н.М. Амосова НАМН України

Максим СОКОЛОВ - головний позаштатний спеціаліст МОЗ України по спеціальності «кардіологія», д.мед.н., професор

Роман - Остап  СОСКИДА – головний лікар Закарпатського обласного клінічного кардіологічного диспансеру, обласний кардіолог

Микола РІШКО - д.мед.н., професор, завідувач  кафедри госпітальної терапії УжНУ, голова Закарпатського  обласного товариства терапевтів  та кардіологів

ДОВІДКОВО:

Результат допомоги хворим з інфарктом міокарду  залежить від терміну першого контакту пацієнтів з медичним персоналом. Кожна хвилина бездіяльності – це втрачені життя пацієнтів. Щоб реально змінити результати лікування недостатньо правильно і ефективно лікувати пацієнтів, необхідно щоб злагоджено працювали всі ланки ланцюга:  починаючи від самого пацієнта (повинен знати, коли і куди повідомити про симптоми захворювання), екстрена медична допомога (в яку клініку транспортувати пацієнта зі стійкою елевацією сегмента ST, попередня відправка ЕКГ-сигналу для додаткової інтерпретації в кардіологічні центри), клініки, які проводять первинні втручання, повинні без затримки (24 години на добу, 7 днів на тиждень, 365 днів на рік) забезпечувати реперфузійні процедури.

Робити все необхідне для того, щоб провести перкутанну реперфузію якнайшвидше і якомога більшій кількості пацієнтів, з метою зниження госпітальної та ранньої летальності хворих з ГІМ – це основна мета нової громадської ініціативи "Stent for Life" Україна.