Новини

Субпроект „Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей в Закарпатській області”
<< Вернутися назад до списку новин
06-09-2016
АНОНС. Заходи до Всесвітнього дня першої медичної допомоги

08 вересня 2016 року з 11.00 до 13.00  київського часу на площі Театральній м. Ужгорода з нагоди  Всесвітнього Дня першої медичної допомоги Закарпатська обласна організація Товариства Червоного Хреста України  буде проводити  низку заходів.

 

Під час заходу:

-         два тренери та два інструктори обласної організації Товариства проведуть показовий тренінг для населення з надання першої невідкладної допомоги  на ляльках-муляжах;

-         вимірювання артеріального тиску;

-         роздача  тематичних буклетів та листівок   волонтерами Товариства;

-         розіграш безпрограшного «Щедрого квитка»;

-         збір коштів через скриньки  Червоного Хреста для надання допомоги внутрішньо-переміщеним зі Сходу.

 

Також в рамках проведення заходу лікарі Обласного Центру здоров’я проводитимуть роз’яснювальну та консультаційну роботу з питань найбільш розповсюджених і небезпечних  невідкладних станів.

 

 

ДОВІДКОВО:

 

За даними Всесвітньої Організації охорони здоров'я (ВООЗ), щорічно у світі через травми, отримані в результаті дорожньо-транспортних пригод, опіків, падінь або утоплень, стається до 10% всіх випадків смерті та до 15% всіх випадків інвалідності. Травми і каліцтва є основною причиною загибелі людей ??віком від 15 до 45 років і призводять до десятків мільйонів випадків звернень до лікарень за невідкладною допомогою. Всесвітній день надання першої медичної допомоги (World First Aid Day), проводиться в багатьох країнах щорічно в другу суботу вересня, починаючи з 2000 року, ініціаторами проведення свята виступили національні організації - члени Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця. Мета надання першої медичної допомоги - проведення потерпілому необхідних найпростіших медичних заходів для порятунку його життя і попередження розвитку можливих ускладнень. Надання першої допомоги особливо ефективно протягом першої «золотої години», оскільки в цей проміжок часу максимальні компенсаторні функції організму людини, яка отримала раптові і серйозні пошкодження, ефективно підтримують його стабільний стан, сприяє зниженню ризику розвитку ускладнень, забезпечує високий рівень виживання.