Новини

Субпроект „Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей в Закарпатській області”
<< Вернутися назад до списку новин
28-07-2016
28 липня - Всесвітній день боротьби з вірусними гепатитами

Всесвітній день боротьби з вірусними гепатитами відмічається 28 липня з метою підвищення рівня обізнаності населення щодо вірусного гепатиту та  боротьби з цим грізним захворюванням. Власне, 28 липня народився лауреат Нобелівської премії професор Барух Самюель Бламберг, який відкрив світу вірус гепатиту В.

В світі налічується близько 150 млн. людей, інфікованих гепатитом С, з яких щонайменше 2 млн. проживають в Україні. Більшість з них не знають про свою хворобу, тому що в 80% випадків гострий період проходить без симптомів і захворювання переходить в хронічну стадію, яка закінчується цирозом печінки.

Епідемія гепатиту С протягом декількох років може стати серйознішою проблемою, ніж ВІЧ/СНІД, – повідомляє ВООЗ. Швидкість поширення гепатиту С в Україні залишається найвищою серед європейських країн, фінансування державної програми залишається незадовільним, і ціна стандартного курсу лікування зависока для звичайних громадян.

Статистика свідчить, що в середньому, кожна дванадцята людина в світі є носієм вірусу гепатиту В або C, проте рівень обізнаності людей про ці захворювання є вкрай низьким. Захворювання починається поступово, перебігає без симптомів і не проявляється тривалий час, тому гепатит (особливо, С) іноді називають "лагідним убивцею". Хронічні вірусні гепатити становлять серйозну медичну та соціальну проблему у зв’язку з широкою розповсюдженістю, а також високим ризиком розвитком цирозу та раку печінки як наслідків гепатиту. 

Існує 8 типів вірусів гепатиту: A, B, C, D, E, J, F, TT. Вірусний гепатит А та Е  – це гострі кишкові інфекції з переважним ураженням печінки. Джерелом зараження є хвора людина в початковому періоді захворювання. Вірус передається через забруднену воду, продукти харчування, брудні руки за умов недотримання гігієнічних норм. На гепатит А частіше хворіють діти 7 – 10 років. Його спалахи відбуваються в основному у школах, інтернатах.

Гепатити B і C можуть передаватися кількома шляхами, зокрема,статевим шляхом, під час пологів, хірургічним шляхом, під час переливання крові, внаслідок використання нестерильних шприців або медичних приладів, під час пірсингу, татуювання, а також через засоби особистої гігієни (зубна щітка, бритва, ножиці).

Джерелом інфекції є хворі на гострі та хронічні форми вірусних гепатитів. Наслідками вірусних гепатитів В і С можуть бути цироз та рак печінки.
Вірусні гепатити більш заразні, ніж ВІЛ-інфекція: для порівняння - після уколу інфікованою голкою ступінь ризику захворіти на ВІЛ-інфекцію становить 0,3%, на гепатит С – 3%, на гепатит В – 30%.  Період від зараження до прояву хвороби в середньому складає від 45 до 180 днів. 

Гострий гепатит В може перебігати  з обмеженими проявами симптомів або безсимптомно, може супроводжуватись жовтяницею (шкіри, очей), потемнінням сечі, нудотою, блюванням, болями в животі. Зазвичай людина одужує після перенесеної хвороби, але у невеликої частки людей інфекція переходить в хронічну форму.

Більшість осіб, інфікованих вірусом гепатиту С, не здогадуються про своє захворювання, оскільки у 80% пацієнтів гострий період захворювання минає без симптомів, трансформуючись з часом у хронічне захворювання за умови відсутності лікування. При пізньому призначенні лікування хронічний гепатит трансформується в цироз печінки, який є незворотнім станом і призводить до інвалідизації пацієнта і потребує трансплантації печінки як єдиної ефективної стратегії лікування.

На відміну від гепатиту В, вакцинопрофілактика при вірусному гепатиті С є неможливою, а отже, єдиним способом контролю епідеміологічної ситуації є лікування хворих на хронічний вірусний гепатит С.

Україна належить до регіонів з середньою розповсюдженістю гепатиту В (2,2% населення) та гепатиту С (від 3% до 5% від кількості населення), однак за темпами розповсюдження цих інфекцій випереджає країни Європи. В нашій країні люди найчастіше інфікуються через нестерильне медичне і косметологічне обладнання, пірсінг, татуаж, манікюр, педикюр, стоматологічні послуги, інші медичні втручання, пов’язані з ін’єкціями, переливанням крові, ін’єкційне вживання наркотиків тощо.

Зробіть щеплення проти вірусного гепатиту В!

Придбайте власний манікюрний набір!

Поцікавтеся в косметологічному кабінеті і перукарні як відбувається стерилізація!

Пам’ятайте про переваги БЕЗПЕЧНОГО сексу!

 ПРОСТІ РЕЧІ РЯТУЮТЬ ЖИТТЯ!!!