Новини

Субпроект „Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей в Закарпатській області”
<< Вернутися назад до списку новин
19-05-2016
Урочистості з нагоди 150 років Закарпатської обласної клінічної лікарні ім. Андрія Новака

150 років Закарпатської обласної клінічної лікарні ім. Андрія Новака відзначили в Ужгороді в облмуздрамтеатрі.
Розпочали урочистості з Гімну України, спільної молитви священиків різних конфесій, виконання величного "Боже великий, єдиний", який заспівав академічний камерний хор "Кантус".

Вітання колективу надіслали, у числі багатьох інших, виконуючий обов'язки міністра охорони здоров'я України Віктор Шафранський та Надзвичайний і повноважний Посол України в Словацькій Республіці, один із колишніх керівників краю Олег Гаваші.

Головний лікар закладу Юрій Яцина відзначив, що історія лікарні – це історія медичної галузі всього Закарпаття, нагадав її основні віхи. Все це старанно збирають ентузіасти, опрацьовано тисячі документів у різних архівах і вже вийшов друком перший із запланованих трьох том історії лікарні. Книга присвячена постаті та десятиліттям роботи Андрія Новака, при якому на початку минулого століття створено всі корпуси, крім нового хірургічного, де зараз надається медична допомога найвищого на Закарпатті рівня.

Розлого історію всієї родини Новака розповів співавтор книги (разом із Юрієм Яциною) лікар Йосип Турак. До речі, на урочистості приїхали зі Словаччини та Угорщини спадкоємці фундатора обласної лікарні.

Привітали численних медиків, які зібралися на святкування, вручили відзнаки і грамоти також голови Закарпатської обласної адміністрації та обласної ради Геннадій Москаль і Михайло Рівіс, заступник департаменту охорони здоров’я Закарпатської ОДА Тетяна Міцьо, керуюча справами Ужгородської міськради Олена Макара.

Юрій Яцина за заслуги в розвитку лікарні вручив сімом ліуреатам пам'ятні медалі Андрія Новака та відзначив грамотами працівників та ветеранів лікарні.
Продовжили урочистості і вітання чудовим концертом.