Новини

Субпроект „Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей в Закарпатській області”
<< Вернутися назад до списку новин
12-01-2016
Ситуація із захворюваністю на грип в Україні

За повідомленням  керівника Державного закладу «Український центр контролю та профілактики захворювань МОЗ України» Любові Некрасової,  з початку епідемічного сезону (з 28.09.2015р.) станом на 10.01.2016 року в Україні зареєстровано 25 летальних випадків від грипу, підтверджених фахівцями обласних вірусологічних лабораторій. Найбільша їх кількість зареєстрована в Одеській – 15 осіб, Вінницькій – 7, Харківській – 1 та місті Києві – 2. Лише за останній тиждень з них – 12 випадків (11 в Одеській області та 1 в м. Києві).Серед цих випадків переважає штам грипу типу A/California/7/2009 (H1N1)pdm09 та тиву В/Phuket/3073/2013Н1N1. Усі померлі були не щеплені проти грипу, по віковій категорії це 1 дитина, 23 особи у віці від 34 до 44 років, 1 особа – літнього віку. При цьому, як відзначила фахівець, епідемічний поріг не було перевищено в жодній області.

В Україні пацієнти, які захворіли на грип та ГРВІ, будуть отримувати допомогу в 1808 обласних, міських та районних лікарнях, (в т.ч. 425 інфекційних стаціонарах), 8613 дільничних лікарнях та амбулаторіях, 813 поліклініках, 14398 фельдшерських та фельдшерсько-акушерських пунктах. В значній кількості регіонів визначені стаціонари, що будуть перепрофільовані на випадок масового надходження хворих із клінічними ознаками грипу та ГРВІ.

Під час прес-конференції, головний позаштатний інфекціоніст МОЗ України Ольга Голубовська наголосила, щодо агресивності вірусу грипу типу А Н1N1 в Україні, який на відміну від інших вірусів здатен провокувати важкі вірусні пневмонії, що і є часто причиною летальності. Як підкреслила фахівець, особливо небезпечним грип є для представників груп ризику – це діти до 5 років (особливо – діти до 2 років), вагітні жінки, люди віком від 65 років, люди з надмірною вагою, хворі на діабет, хворі на хронічні серцево-судинні захворювання, хворі на хронічні захворювання легенів, люди з іншими тяжкими хронічними захворюваннями. Також сюди належать професійні групи ризику - медичні працівники, вчителі й вихователі, продавці, водії громадського транспорту, усі, хто працює в багатолюдних місцях.

«В Україні є на сьогодні засоби специфічної терапії проти грипу, але ефективні вони лише в перші 48 годин захворювання. Тому у разі появи небезпечних симптомів – значне підвищення температури тіла, головний біль, біль у м'язах, біль у горлі, кашель, нежить, закладання носа – представники груп ризику мають обов’язково звернутися до лікувального закладу, пройти обстеження та при необхідності отримати лікування протягом двох діб з часу появи симптомів грипу. Вагітні жінки мають викликати свого лікуючого лікаря або сімейного лікаря телефоном, - наголосила вона. – Для цих людей грип становить особливу загрозу, оскільки стан їхнього організму суттєво зменшує шанс одужати без ускладнень, а часто – вижити. Для убезпечення свого здоров’я таким людям варто бути особливо уважними та пройти щеплення від грипу, бажано ще до початку епідсезону – у вересні-жовтні. Для цього необхідним є розуміння важливості імунопрофілактики проти грипу заради збереження здоров’я як кожного зокрема, так і керівників трудових колективів, представників місцевих органів охорони здоров’я».

Згідно з рекомендаціями ВООЗ належний рівень охоплення щепленнями проти грипу повинен бути не меншим 75 % серед груп медичного та професійного ризику.