Новини

Субпроект „Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей в Закарпатській області”
<< Вернутися назад до списку новин
22-10-2015
Міністр охорони здоров’я України Олександр Квіташвілі особисто перевірив готовність Закарпаття до додаткової імунізації проти поліомієліту

Закарпатська область стала першою яку відвідав Міністр охорони здоров'я Олександр Квіташвілі та його заступник Ігор Перегінець в рамках додаткової трьохтурової імунізації проти поліомієліту в Україні. Протягом двох тижнів посадовці Міністерства охорони здоров’я відвідають регіони України та особисто перевірять стан проведення додаткової імунізації проти поліомієліту. 

Міністр ознайомився із роботою двох кабінетів щеплень в Ужгороді (філіали Ужгородського ЦПМСД на вул. Гранітна 8/а та вул. Боженка, 2).

Під час прес-конференції, яка відбулась за підсумками візиту, Міністр охорони здоров'я України Олександр Квіташвілі відзначив високий професійний рівень лікарів Закарпаття і зауважив, що саме завдяки злагодженій роботі всіх ланок медиків області (як педіатричної, амбулаторно-поліклінічної, санітарно-епідеміологічної та інфекційної служб) вдалося своєчасно та ефективно відреагувати на два випадки захворювання, викликані вакционоасоційованим циркулюючим вірусом поліомієліту.

Заступник Міністра Ігор Перегінець зауважив, що з метою переконання громадськості в безпечності та необхідності вакцинування він напередодні провів щеплення вакциною ОПВ  дворічному сину. Ігор Перегінець зазначив, що поліомієліт надзвичайно часто викликає пожиттєвий параліч (в 1 з 200 випадків хвороби) і навіть може привести до гибелі дитини. Способів лікування цього захворювання не існує. Тому вакцинація є єдиним ефективним шляхом захистити дітей.

Важливість вакцинації, як одного із головних профілактичних заходів у захисті здоров’я населення від небезпечних інфекцій, відзначив і в.о. Голови ОДА Олександр Петік.

 В.о. начальника управління охорони здоров’я Закарпатської ОДА Тетяна Міцьо повідомила, що область отримала 30 000 доз оральної поліовакцини (ОПВ) та 23 200 доз інактивованої вакцини  (ІПВ), які вже розподілені між районами області. «Кожен з батьків, який приводить дитину на щеплення, повинен знати що має право перевірити умови зберігання вакцини. Кожен флакон з вакциною має індикатор, який при порушенні холодового ланцюжка спрацьовує. Також треба знати, що відкриту вакцину потрібно використати протягом 6 годин з моменту відкриття», - зауважила Тетяна Міцьо.      

Довідково про проведення імунізації:

 Усі діти віком від 2 місяців до 6 років у перших двох турах мають бути вакциновані від поліомієліту оральною поліовакциною (ОПВ). У третьому турі будуть вакцинуватися діти від 2 місяців до 10 років.

Діти, які не отримали жодного щеплення проти поліомієліту, отримують перше щеплення інактивованою поліомієлітною вакциною (ІПВ) та в подальшому не менше ніж через 2 тижні – щеплення живою, оральною вакциною (ОПВ) в рамках додаткової імунізації.

Тривалість першого раунду вакцинації ОПВ складає 3 тижні, починаючи від 20 жовтня 2015 року, наступних раундів вакцинації (другого та третього) – 2 тижні. Інтервал між раундами вакцинації ОПВ складає один місяць (30 діб). Відрахування інтервалу між раундами відбувається від останнього дня попереднього раунду вакцинації ОПВ.

Додаткова трьох турова імунізація розпочалася одночасно по всій Україні.