Новини

Субпроект „Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей в Закарпатській області”
<< Вернутися назад до списку новин
05-12-2014
СВТОВИЙ БАНК ІНВЕСТУЄ В МЕДИЦИНУ ЗАКАРПАТТЯ ШІСТЬ МІЛЬЙОНІВ ДОЛАРІВ

Днями в Ужгороді відбулося засідання робочої групи фахівців-медиків та науковців, які детально аналізували та розробляли підготовчий етап реформування медичної галузі  краю. Йшлося про втілення проекту«Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей», який фінансуватиметься  Світовим банком.  

  Заплановано що близько 6, 5 млн. доларів Світовий банк надасть для покращення медицини області, зокрема кардіологічної допомоги.  В рамках цього проекту Закарпаття теж має фінансово долучитися  - розмір нашого внеску становитиме близько півмільйона доларів. Кошти заплановано інвестувати в придбання обладнання,  проведення семінарів та тренінгів для медичного та адміністративного персоналу,  комп’ютерну техніку та програмне забезпечення для ведення  електронного реєстру пацієнтів, закупку 24 автомобілів «швидкої допомоги». В рамках проекту в Хусті на базі центральної районної лікарні буде  облаштовано катетеризаційну лабораторію (вона стане філією крайового кардіодиспансеру), яка допоможе рятувати людей від інфаркту та його ускладнень. Адже відомо що при гострому коронарному синдромі є так зване терапевтичне вікно протяжністю 2-3 години. Якщо за цей час хворого доставити до лабораторії – його можна врятувати від інфаркту. В Ужгороді таку допомогу вже успішно надають, але ж із деяких гірських районів встигнути доправити пацієнта до обласного центру – проблемно.  Тому саме в Хуст оптимально транспортувати хворих із  Рахівщини, Тячівщини та самої Хустщини – він розташований у межах 100 км від них.

    За попередніми даними, реалізація проекту запланована на початок другого півріччя 2015 року

 

Окрім Закарпаття Світовий банк реалізовуватиме проект в таких областях як Вінницька, Волинська, Дніпропетровська, Львівська, Одеська, Полтавська, Харківська та Рівненська. Кошти будуть спрямованні безпосередньо на первинний та вторинний рівні надання медичної допомоги, ще в 2 областях будуть створені центри високоспеціалізованої допомоги.


Довідково: Хвороби кровообігу – на першому місці за поширеністю в краї (668 865 закарпатців мають серцево-судинні недуги!), і саме вони зумовлюють дві третини смертей та третину випадків інвалідності. Основні проблеми – поширеність гіпертонії, атеросклерозу й ішемічної хвороби серця. Торік в області від серцево-судинних захворювань померли 7 601 чоловік, але це менше, ніж у 2012-му.

Кардіологічна допомога для закарпатців стала доступнішою, зокрема завдяки цілодобовій роботі рентген-хірургічного відділення кардіодиспансеру, де проводять майже весь спектр малоінвазивних втручань.

https://www.youtube.com/watch?v=CSAiXEphMiw&list=UUJTkYly4g8miep8lxNyYOvw

: