Новини

Субпроект „Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей в Закарпатській області”
<< Вернутися назад до списку новин
27-11-2014
1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом

Серед вперше виявлених ВІЛ-інфікованих осіб структура шляхів інфікування була наступною:

- статевий шлях при гетеросексуальних стосунках – 73,8 % (45);

- статевий шлях при гомосексуальних стосунках – 4,9% (3);

- парентеральний шлях при ін’єкційному введенні наркотиків – не виявлено;

- діти, народжені ВІЛ-інфікованими жінками – 19,7% (12);

- шлях інфікування уточнюється – 1,6% (1).

            Також в Центрі з профілактики та боротьби із СНІДом зареєстровано 8 осіб, які прибули із зони АТО.

Показники поширеності ВІЛ-інфекції/СНІДу в Закарпатській області залишаються найнижчими в Україні. Станом на 01 жовтня 2014 року  даний показник по області склав 27,8 на 100 тис. населення проти 323,7 на 100 тис. населення по Україні.

Найбільш ураженими епідемією східні та південні регіони України: Дніпропетровська (732,0 на 100 тис. населення), Донецька (663,9 на 100 тис. населення), Одеська (738,2 на 100 тис. населення), Миколаївська (643,6 на 100 тис. населення) області.

Поширеність ВІЛ-інфекції в Закарпатті також значно нижча і в порівнянні  з сусідніми регіонами країни: Івано-Франківська область – 58,0 на 100 тис. населення, Львівська область – 105,4 на 100 тис. населення, Чернівецька область – 82,4 на 100 тис. населення.

Станом на 01 листопада 2014 року на диспансерному обліку в області перебувають 357 ВІЛ-інфікованих осіб, із них 88 – хворі на СНІД (7,2 на 100 тис. населення). Дітей, народжених ВІЛ-інфікованими матерями – 34, з яких у 28 дітей діагноз ВІЛ-інфекції в стадії підтвердження.

 Більш детальна інформація на веб-сторінці Центру: www.no-aids.uz.ua

  1. І.Миронюк -  про ситуацію в області із захворюванням на ВІЛ/СНІД (пряма мова)

https://www.youtube.com/watch?v=OiKGBnIwI5I&list=UUJTkYly4g8miep8lxNyYOvw

 2О.

Онищук – про акції що відбудуться до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом (пряма мова)

https://www.youtube.com/watch?v=VtYhwsXIwz0&list=UUJTkYly4g8miep8lxNyYOvw

 

 

            Станом на 01 листопада 2014 року  антиретровірусну терапію отримує 136 осіб, з яких 129 дорослих та 7 дітей. На сьогоднішній день за клінічними та імунологічними показаннями такої ж терапії потребують ще 10 ВІЛ-інфікованих осіб, з якими проводиться активна робота щодо вироблення прихильності та детального додаткового обстеження перед введенням у високоактивну антиретровірусну терапію. Центр з профілактики та боротьби із СНІДом стовідсотково забезпечений антиретровірусними препаратами для охоплення вказаною специфічною терапією всіх ВІЛ-інфікованих пацієнтів, які її потребують.  

Можна стверджувати, що благоприємна епідемічна ситуація з ВІЛ-інфекції/СНІДу в області  має місце в тому числі і завдяки впровадженню новітніх профілактичних програм.

Враховуючи епідемічну ситуацію з ВІЛ-інфекції/СНІДу та стан надання медичної допомоги ВІЛ-інфікованим/хворим на СНІД, основним пріоритетом у сфері протидії поширенню ВІЛ-інфекції/СНІДу в Закарпатській області визначено профілактичний напрямок – попередження інфікування ВІЛ серед різних груп населення. При цьому Центр з профілактики та боротьби із СНІДом став своєрідною платформою для впровадження інноваційних технологій в протидії поширенню епідемії ВІЛ-інфекції.

           

Інновації:

            Враховуючи, що однією із провідних груп населення області, яка відіграє ключову роль у розвитку епідемії ВІЛ-інфекції/СНІДу є група трудових мігрантів і їх найближчого оточення (50% нових випадків ВІЛ-інфекції, що зареєстровані в області починаючи з 2007 року було саме в середовищі заробітчан та їх постійних статевих партнерів) одним із пріоритетних напрямків роботи медичних працівників є впровадження інноваційних та унікальних для України програм протидії поширенню ВІЛ серед трудових мігрантів та їх найближчого оточення.

 

Так, наразі в області проводяться такі інноваційні напрямки роботи:

1. Пілотний проект по консультуванню і тестуванню на ВІЛ за допомогою швидких тестів трудових мігрантів та їх найближчого оточення в 7 пілотних регіонах (районах) області: Берегівський, Виноградівський, Рахівський, Іршавський, Перечинський, Тячівський, Хустський за підтримки Благодійного фонду У. Дж. Клінтона в Україні.

 

2.  В Закарпатській області запроваджено програму співпраці медичної галузі та Мукачівської Православної Єпархії УПЦ з протидії епідемії ВІЛ-інфекції/СНІДу в середовищі трудових мігрантів та їх найближчого оточення шляхом первинної профілактики, інформаційно-просвітницької роботи та залучення до тестування на ВІЛ через лікарів мережі кабінетів «Довіра» та лікарів первинної ланки медико-санітарної допомоги.

 

3. Успішно впроваджений пілотного проекту надання послуг консультування та тестування на ВІЛ через мережу первинної медико-санітарної допомоги (сімейних лікарів) в середовищі трудових мігрантів та їх найближчого оточення.

     Цей пілотний проект реалізується вперше в Україні саме в найбільшому районі нашої країни – Тячівському.

 

4. Надається профілактична та лікувально-діагностична допомога представникам груп підвищеного ризику щодо інфікування ВІЛ: споживачам ін’єкційних наркотиків та працівникам комерційного сексу. Закарпатський обласний Центр з профілактики та боротьби із СНІДом, за фінансової підтримки МБФ «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні», реалізує проект «Забезпечення доступу представників груп ризику до медико-соціальних послуг з ВІЛ та ІПСШ (інфекцій, що передаються статевим шляхом)».

 

5. Вже 4 роки реалізується програма «Моделі первинної профілактики ВІЛ-інфекції/СНІДу серед представників національних меншин Закарпатської області». В кожному районі розроблені власні програми, за допомогою яких медичні працівники у співпраці з центрами соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та регіональними громадськими організаціями охоплюють первинно-профілактичними заходами національні меншини, що проживають на даній території.  

Додаткову інформацію можна отримати у Центрі з профілактики та боротьби із СНІДом        

                                                                         за адресою:            

м. Ужгород, вул. Другетів, буд. 72

за телефоном:

(0312) 617647

та на сайті закладу:

www.no-aids.uz.ua