Новини

Субпроект „Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей в Закарпатській області”
<< Вернутися назад до списку новин
26-11-2014
АНОНС

 

27 листопада, о 10.00 в обласному Центрі профілактики та боротьби зі СНІДом (Ужгород, вул. Другетів, 72)  відбудеться прес-конференція присвячена Всесвітньому дню боротьби зі СНІДом.

Із  представниками ЗМІ спілкуватимуться головний лікар  І.С. МИРОНЮК та активісти громадських організацій, які розкажуть про акції, що заплановані до 1 грудня – Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом. Окремо йтиметься про ситуацію із захворюваністю як в Україні, так і в нашій області, про забезпечення необхідними медпрепаратами пацієнтів  із ВІЛ/СНІДом та інше.     

ДОВІДКОВО:

5 червня 1981 Американський Центр контролю над захворюваннями зареєстрував нову хворобу - СНІД (синдром набутого імунодефіциту).

Всесвітній день боротьби зі СНІДом вперше відзначався 1 грудня 1988 після того, як на зустрічі міністрів охорони здоров'я всіх країн пролунав заклик до соціальної терпимості і розширення обміну інформацією з ВІЛ / СНІД.

Щорічно заходи 1 грудня, коли відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом, служать зміцненню організованих зусиль по боротьбі з пандемією ВІЛ -інфекції та СНІДу , що розповсюджується по всіх регіонах світу. Організовані зусилля спрямовані на зміцнення громадської підтримки програм профілактики розповсюдження ВІЛ / СНІД, а також на організацію навчання та надання інформації з усіх аспектів ВІЛ / СНІД.

У 1996 році ООН створила союз шести всесвітніх організацій, який був названий Спільною програмою Об'єднаних Націй з проблем ВІЛ / СНІДу (UNAIDS) . Програма об'єднує як спонсорів цього спільного проекту Дитячий фонд ООН, Програму ООН з розвитку, Фонд ООН з питань народонаселення, Організацію ООН з питань освіти, науки і культури ( ЮНЕСКО), Всесвітню організацію охорони здоров'я (ВООЗ ) і Світовий банк.

UNAIDS підтримує довгострокові глобальні проекти з профілактики ВІЛ -інфекції та СНІДу ; допомагає боротьбі за права людини незалежно від ВІЛ- статусу , здійснює допомогу країнам у всьому світі за допомогою проведення навчання заходам профілактики , підтримки досліджень з питань ВІЛ / СНІДу та роботи з програмами розширення міжнародного фронту боротьби з ВІЛ / СНІДом. Всесвітній день боротьби зі СНІДом став щорічною подією в більшості країн.

Хоча 1 грудня визначений як дата для проведення дня, в багатьох співтовариствах організовується ряд заходів, що проводяться протягом тижнів і днів до і після офіційного святкування.

Символом боротьби зі СНІДом є червона стрічка, жодна акція в цій області не обходиться зараз без неї. Ця стрічка як символ розуміння СНІДу була задумана навесні 1991 року. Її ідея належить художнику Франку Муру . Він жив в провінційному містечку штату Нью -Йорк, де сусідня сім'я носила жовті стрічки, сподіваючись на благополучне повернення своєї дочки - солдата з Персидської затоки.

Стрічки як символ з'явилися вперше під час Війни в Затоці. Зелені стрічки , схожі на перевернуту букву "V", стали символом переживань , пов'язаних з вбивствами дітей в Атланті. Художник вирішив, що стрічка могла бути метафорою і для СНІДу теж. І червона стрічка завоювала величезну популярність як символ співчуття, підтримки і надії на майбутнє без СНІДу.