Новини

Субпроект „Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей в Закарпатській області”
<< Вернутися назад до списку новин
21-10-2014
Невиліковно хворі пацієнти обласного центру підтримали всеукраїнську акцію

Невиліковно хворі пацієнти обласного центру підтримали всеукраїнську акцію протесту «Чорний вівторок». Причина: провал тендерів на закупівлю ліків, через які тисячі хворих на онкозахворювання, туберкульоз, гепатит, ВІЛ/СНІД виявились покинутими державою напризволяще.

Після пікету, громадські активісти,  представники ініціативної групи невиліковно та важкохворих закарпатців зустрілись з начальником обласного управління охорони здоров’я  Закарпатської ОДА Василем Скрипом.

Василь Васильович запевнив активістів: на сьогодні проблем із препаратами для ВІЛ інфікованих та хворих на туберкульоз закарпатців немає. Важко, але вдається вирішувати й проблеми з ліками для людей із муковісцидозом. Найскладніша  ситуація – з препаратами для онкохворих та щепленнями: «Лише на 47% ми забезпечені протитуберкульозною вакциною (БЦЖ), на 25% – всіма іншими. Люди вимушені купувати їх самі». Очільник медичної галузі області зазначив, що область намагатиметься перекрити частину витрат на ліки і зробити всі можливе, щоб допомогти хворим.