Новини

Субпроект „Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей в Закарпатській області”
<< Вернутися назад до списку новин
18-10-2014
Конференція з міжнародною участю «Сучасні проблеми народної і нетрадиційної медицини»

16-17 жовтня 2014 року в м.Київ  на базі національної медичної бібліотеки відбулася науково-практична конференція з міжнародною участю «Сучасні проблеми народної і нетрадиційної медицини» згідно до «Реєстру з’їздів, конгресів, симпозіумів та науково-практичних конференцій,  які проводитимуться у 2014 році, МОЗ та НАМН України» за № 178, стор.93.

         Конференція проводилася за сприянням  ВГО «Асоціація фахівців з народної і нетрадиційної медицини України», ВГО «Українська ліга сприяння розвитку паліативної та хоспісної допомоги», ПВНЗ «Київський медичний університет УАНМ».

Очолювали захід:

- Туманов В.А. – доктор мед. н, проф., зав. каф. клін. фармакології і фармації, в.о. ректора ПВНЗ  «Київський медичний університет УАНМ»; голова комісії фітопрепаратів та гомеопатичних засобів ДЕЦ МОЗ України.

- Князевич В.М. – доктор мед.н, проф., зав. каф. Національної академії державного управління при Президентові України; голова Правління ВГО «Українська ліга сприяння розвитку хоспісної та паліативної допомоги».

- Поканевич О.В. – президент  ПВНЗ «Київський медичний університет УАНМ».

- Гарник Т.П. – доктор мед.н, проф., зав. каф. фітотерапії, гомеопатії, біоенергоінформаційної медицини ПВНЗ «Київський медичний університет УАНМ», головний позаштатний спеціаліст МОЗ України із спеціальності «Народна і нетрадиційна медицина», Президент ВГР «Асоціації фахівців з народної і нетрадиційної медицини України», експерт комісії з фітопрепаратів та гомеопатичних засобів ДЕЦ МОЗ України.

- Абрамов В.В. – доктор мед.н, проф., ректор Дніпропетровського медичного інституту традиційної і нетрадиційної медицини.

- Андріюк Л.В. – доктор мед.н, проф., зав. каф. реабілітації і нетрадиційних методів лікування ДВНЗ «Львівський національний медичний університет ім..Л.Галицького», головний позаштатний спеціаліст департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА з спеціальності «Народна і нетрадиційна медицина».

- Павленко Р.І. – директор Національної наукової медичної бібліотеки України.

Дійство було присвячене пам’яті засновників народної медицини України: Панкевичу В.В., Спіженку Ю.П., Мальцеву В.І., Стефанову О.В., які реанімували та відродили мистецтво народного лікування на державному рівні. Обговорювалися та вивчалися актуальні та проблемні питання народної (комплементарної/альтернативної) медицини.

Метою конференції було бажання відомих фахівців звернути  увагу науковців та громадськості на стратегічні аспекти розвитку народної і нетрадиційної медицини (далі -- НіНМ) в Україні, подальшу інтеграцію НІНМ у національну систему охорони здоров’я – первинну ланку медико-санітарної допомоги: пропаганду здорового способу життя; оздоровлення населення України;  використання давніх традицій НіНМ, націлених на збереження, зміцнення та підтримку здоров’я людини; професійну орієнтацію у виборі майбутньої спеціальності; цілительство  як самобутній напрямок, який потребує подальшого вивчення, правового урегулювання, збереження та адаптування до сьогодення.

Пропонувалося усім  зацікавленим у цівілізованному розвитку і вивченні НіНМ через наукові зібрання  узагальнити досвід багатьох поколінь щодо застосування методів НіНМ у реальних умовах сьогодення в Україні та світі.

У межах роботи науково-практичного заходу було проведено демонстрацію приладів функціональної діагностики, фітопреператів, спеціальних харчових продуктів, засобів НІНМ,  які призначені для досягнення здоров’я, краси, активного довголіття та оптимізації життєдіяльності.

Матеріали  конференції  надруковані на сторінках наукового збірника «Сучасні проблеми народної і нетрадиційної медицини», а також будуть видані на сторінках науково- практичного видання «Фітотерапія.Часопис» та інших фахових виданнях, які були присутні та підтримали цей науковий захід.