Новини

Субпроект „Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей в Закарпатській області”
<< Вернутися назад до списку новин
15-10-2014
В Ужгороді пройшли медико-волонтерські навчання

Сьогодні, 15 жовтня в Ужгороді пройшли медико-волонтерські навчання під час яких відпрацьовувались злагодженість дій органів управління, охорони здоров’я, державної служби з надзвичайних ситуацій, управління державної СЕС області, центру екстреної медичної допомоги, обласної організації Товариства Червоного Хреста України у випадку масового ураження людей під час терористичного акту. Вперше  до таких масових заходів були залучені  волонтерські та громадські організації, які надавали домедичну допомогу постраждалим

Згідно легенди,  на базі хлораторної станції КП «Водоканал» міста Ужгород терористи підірвали приміщення, де знаходились балони із хлором. Через часткове руйнування будівлі у повітря витекло 350 кілограм хлору. Внаслідок чого 13 осіб, що знаходились безпосередньо в приміщенні хлораторної, отримали різного ступеню важкості та характеру враження дихальної системи та травми. Безпосередньо на об’єкті знаходилось 30 осіб персоналу.

 До прибуття спеціалізованих підрозділів, об’єктовим формуванням «Водоканалу» була здійснена часткова евакуація працівників та вжиті заходи щодо первинної локалізації отруйної хмари хлору. Також всім постраждалим працівникам підприємства надавалась перша долікарська допомога.

На місце події за лічені хвилини прибули підрозділи 1-го державного пожежно-рятувального загону міста Ужгород . Рятувальники  у захисних костюмах евакуювали потерпілих з осередку надзвичайної ситуації та поставили водяну завісу, яка не дозволила розповсюджуватися отруйним витокам хлору у повітря.

Одна за одною на місце пригоди прибули машини екстреної медичної допомоги. На сортувальних майданчиках потерпілим надана перша долікарська допомога, працювали й психологи.. Окрім професіональних медиків надавали допомогу і волонтери. Вони також допомагають транспортувати потерпілих до карет «швидкої». Після надання кваліфікованої  медичної допомоги всіх потерпілих госпіталізують до медичних закладів, де їм надається спеціалізована медична допомога.  

Загалом у навчаннях взяли участь 130 працівників різних служб та підрозділів життєзабезпечення області, представники Червоного Хреста та волонтери.