Новини

Субпроект „Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей в Закарпатській області”
<< Вернутися назад до списку новин
18-04-2014
Кандидатські з сімейної медицини відтепер захищатимуть і в УжНУ

17 квітня в приміщенні ректорату на площі Народній відбулися три перші апробації. Серед дисертантів була аспірантка УжНУ та двоє науковців із Буковинського державного медичного університету.
Першою виступала Тетяна Тернущак, дисертантка з УжНУ, із темою «Оптимізація лікування та особливості факторів атеросклерозу у хворих на неспецифічний виразковий коліт». Робота представлена на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук зі спеціальності 14.01.02 – внутрішні хвороби. Висновок про науковість дисертації виголошував доктор медичних наук, професор, член експертної комісії Тарас Ганич. Загалом враження від роботи дисертантки позитивні, хоча певні неточності доведеться доопрацювати.
Другим апробував своє дослідження на тему «Клінічно-патогенне обґрунтування диференційованого лікування неалкогольного стеатогепатиту у хворих з метаболічним синдромом» Володимир Шевчук з Буковинського державного медичного університету. Дисертація прийнята до захисту на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук зі спеціальності 14.01.02 – внутрішні хвороби. Зауваження експертної комісії стосувалися технічної складової. За місяць-півтора дисертант пообіцяв виправити недогляди, аби успішно здобути наукове звання.
Тетяні й Володимиру на засіданні спеціалізованої вченої ради затвердили офіційних опонентів, а також розсилку авторефератів.
Роботу третього дисертанта Дмитра Гонцарюка, який приїхав також із Буковинського державного медичного університету, прийняли до попереднього захисту й передали на розгляд експертній комісії. Аспіранту порадили уточнити висновки, а також рекомендували вдосконалити дослідження в цілому. Працює молодий науковець над темою «Особливості функціонального стану ендотелію та системної загальної відповіді у хворих на хронічний панкреатит у поєднанні з хронічними формами ІХС за хронічної серцевої недостатності».
Під час засідання спеціалізованої вченої ради прийняли до розгляду й дисертацію  «Клініко-патогенне обгнунтування комплексного етапного лікування хворих на псоріатичну хворобу з супутнім ураженням травної і сечовидільної систем на амбулаторному етапі» Наталії Вантюх. Ця робота стосується спеціальності 14.01.38 – сімейна медицина.
Попрацювала спеціалізована вчена рада успішно, дисертантам надали рекомендації щодо вдосконалення робіт, одну – затвердили до захисту. Головував на засіданні директор Інституту післядипломної освіти та до університетської підготовки, завідувач кафедри сімейної медицини, віце-президент Асоціації сімейних лікарів України Іван Чопей. Він переконаний, що відкриття такої  ради і її діяльність – це хороший крок на шляху здобуття вишем статусу дослідницького.
«Приємно, що лікарі-терапевти, сімейні лікарі зможуть представляти свої наукові здобутки у спеціалізованій раді УжНУ. Вважаю, що колективи медичних кафедр досить потужні, аби відкрити ще кілька спеціалізованих вчених рад», – переконаний Іван Чопей.
Сьогодні до розгляду вже представлено достатньо робіт, але каденція ради – до листопада, тож поспішатимуть із захистом тих, хто подає заяви. Іван Чопей зауважив, що намагатимуться, аби через рік працювала й рада із захисту докторських.