Новини

Субпроект „Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей в Закарпатській області”
<< Вернутися назад до списку новин
30-01-2014
Раїса Богатирьова категорично проти політизації питання надання медичної допомоги постраждалим під час масових акцій

Міністр охорони здоров’я України Раїса Богатирьова вважає безпідставними твердження про те, що медики-волонтери на Майдані виконують якусь іншу роль, аніж працівники київських закладів охорони здоров’я, до яких доставляють постраждалих під час масових акцій. Про це вона заявила на брифінгу в МОЗ України. На думку Міністра, і у тих, і у інших одна спільна мета, одне завдання, одне покликання – надавати нашим громадянам медичну допомогу, лікувати їх, рятувати життя, незалежно від того, хто потребує їхньої уваги – активіст Майдану чи правоохоронець. «Це найвищий закон, яким має керуватися кожний представник нашої професії», – підкреслила Раїса Богатирьова.

 

Керівник МОЗ висловила занепокоєння з приводу спроб політизувати питання надання медичної допомоги та втягнути медиків в політичне протистояння. «Медик не є агітатором, політінформатором чи пропагандистом, – зауважила Раїса Богатирьова. – Сутність його професійної діяльності полягає в абсолютно протилежному – надавати медичну допомогу всім, хто її потребує, не зважаючи на політичні погляди людини та на те, по який бік барикад вона знаходиться».

 

При цьому керівник МОЗ України зазначила, що їй дуже неприємно і образливо чути про те, що медики в закладах охорони здоров’я начебто «здають» тих, хто поступає до них з ушкодженнями та травмами, правоохоронцям. «Жодного випадку, коли б медик не надав допомоги хворому, або дозволив при важкому стані людини проводити з нею якісь дії слідчого чи юридичного характеру, не було», – наголосила Міністр охорони здоров’я України, підкресливши, що не зафіксовано жодного випадку, коли б медик повів себе не професійно або не на користь хворому.

 

Відповідаючи на питання журналістів про те, що правоохоронці начебто «полюють» на волонтерів-медиків, намагаючись наносити їм травми та пошкодження, Раїса Богатирьова відповідала: «Якщо є такі факти, є конкретні постраждалі, я закликаю їх обов’язково дати нам про це знати». Досі, повідомила Міністр, з подібною інформацією до МОЗ не звернулась жодна особа ані з профспілок медичних працівників, ані з інших організацій.

 

«Якщо є такі проблеми і такі випадки, давайте об’єднуватися і протистояти цьому», – закликала Раїса Богатирьова, заявивши про готовність спільно з медичною громадськістю вирішувати питання безпеки медиків.

 

При цьому керівник МОЗ виступила категорично проти протиставлення одних медиків іншим: «Я з однаковою повагою ставлюся і до медика-волонтера, який працює на Майдані, і до лікаря-хірурга вищої категорії, який рятує життя людей, котрі потрапляють у київські лікарні. Але волонтер також зобов’язаний допомагати і палаючому міліціонеру, який потерпає від коктейлю Молотова, і активісту Майдану. Він також не має поділяти пацієнтів на своїх та чужих», – зауважила Раїса Богатирьова.

 

Прес-служба МОЗ України