Новини

Субпроект „Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей в Закарпатській області”
<< Вернутися назад до списку новин
12-10-2013
В ЗАКАРПАТТІ ПРОЙШЛА НАЙМАСОВІША СПАРТАКІАДА - МЕДИЧНА

У суботу, 12 жовтня , на ужгородському стадіоні «Авангард» пройшла ХІІІ обласна спартакіада медиків Закарпаття, яка зібрала понад 1100 спортсменів з усіх куточків краю.   Організатори спартакіади: управління охорони здоров’я Закарпатської  облдержадміністрації, обком Профспілки працівників охорони здоров’я України і обласна рада ФСТ «Спартак».

Участь у відкритті заходу взяли голова Закарпатської ОДА Олександр Ледида, начальник обласного управління охорони здоров’я Роман Шніцер, голова Закарпатської обласної організації профспілки працівників охорони здоров»я Володимир Турок та інші гості.

– Приємно, що такі спортивні змагання вже стали традиційними. Особливо символічно, що серед медиків так багато прихильників спорту. Адже кому, як не лікарям, пропагувати здоровий спосіб життя, – звернувся до присутніх під час урочистого відкриття Олександр Ледида.

– Сьогодні ви всі – переможці. А найсильніших будемо визначати під час змагань. Переконаний, такі спартакіади гуртують та об’єднують, – відзначив головний медик краю Роман Шніцер.

Серед усіх галузевих спартакіад медична – вже традиційно наймасовіша. Сорок дві команди, які представляли колективи районних лікарень, обласних та міських медичних і оздоровчих  закладів Закарпатської області, змагалися у таких видах спорту як легка атлетика, настільний теніс, шахи, шашки, волейбол, міні-футбол, сімейні старти, плавання, перетягування канату, більярд та кульова стрільба. І в кожному з цих спортивних протистоянь була напружена спортивна боротьба, радощі перемог й прикрощі невдач. Очолювали команди головні лікарі та лідери профспілкових комітетів.

Вже традиційною родзинкою цьогорічної спартакіади став  товаристський футбольний матч, у якому зустрілися збірна команда обласної державної адміністрації та збірна медиків Закарпаття. Капітаном команди медиків був начальник Головного управління Держсанепідслужби у Закарпатській області Володимир Маркович, а у держслужбовців – заступник голови ОДА Іван Качур.

Футбольний поєдинок завершився перемогою футбольної команди обласної адміністрації з рахунком 3:1.        

   - Медики області виявилися сильними та достойними суперниками у футболі. Вони  показують чудовий приклад здорового способу життя, -   зазначив капітан команди переможниці Іван Качур.

У стартовому виді спартакіади - легкоатлетичному кросі як жінки, так і чоловіки, змагалися у двох вікових групах. Серед жінок віком до 35 років трійку призерів склали  Мар’яна Решетар  (Мукачівська ЦРЛ), Ірина Кепенач (Берегівська ЦРЛ) та Наталія Устич (Іршавська ЦРЛ), а понад  35 років – Людмила Коломоєць (Головне управління Держсанепідслужби у Закарпатській області), Мирослава Дулов (ОДЛ м.Мукачево), Оксана Предко – обласний клінічний онкологічний диспансер. У  чоловіків   віком до 40 років кращими були Ярослав Русановський (ОКТМО «Фтизіатрія»), Юрій Палій  (Іршавська ЦРЛ), Мілан Шкірей (Мукачівська ЦРЛ), а у віковій категорії понад 40 років Олександр Пшеничний (Головне управління Держсанепідслужби у Закарпатській області), Михайло Шиньо (Обласний клінічний онкодиспансер), Ярослав Зозулич (Закарпатський обласний центр екстреної медичної допомоги). У командному заліку в цьому ж виді спорту призерами змагань стали команди Головного управління Держсанепідслужби у Закарпатській області, Мукачівської ЦРЛ, а третє місце поділили команди обласного клінічного онкологічного  диспансеру та Іршавської ЦРЛ

Дуже емоційними і напруженими були змагання із сімейних стартів. Перемогу здобула  родина Зейкан  із Ужгородського міського пологового будинку. На другому місці – родина Балог (об’єднана профспілка Мукачівського району). На третьому - родина Сівак (Ужгородська ЦРЛ).
  У чоловічому волейболі перше місце виборала команда-дебютант змагань:  Закарпатського обласного територіального центру екстреної медичної допомоги. А друге та третє місце відповідно посіли обласна стоматологічна поліклініка та Виноградівська ЦРЛ. У жіночому волейболі призерами стали Рахівська ЦРЛ, санаторій «Квітка Полонини» та обласний клінічний онкологічний диспансер.

Прикладом масовості медиків стали змагання з кульової стрільби, участь у яких взяли спортсмени з 35 команд краю. Найвлучнішим виявився лікар із санаторію «Карпати» Руслан Касьянов, друге та третє місця у Романа Мадай (Хустська ЦРЛ) та Олега Бойко (обласне бюро судово-медичної експертизи). В командному заліку перемога за Обласним бюро судово-медичної експертизи. У команд ОДЛ м. Мукачево та санаторію «Карпати» - друге та третє місця.

Великий інтерес у медиків Закарпаття завжди викликають змагання з більярдного спорту. Цього разу перше місце зайняв Василь Цендра (Міжгірська ЦРЛ). Другим призером став  Юрій Левчак (ЗОКЛ ім. А.Новака), а Денис Драч (Тячівська ЦРЛ) посів третє місце.

У змаганнях з настільного тенісу перемогла команда Сваоявської ЦРЛ. Друге та третє місця відповідно посіли спортсмени обласної дитячої лікарні м.Мукачево та Закарпатської обласної клінічної лікарні ім. А.Новака.

Турнір з шахів приніс перемогу команді головного управління Держсанепідслужби у Закарпатській області. А друге та третє місця в Ужгородської міської поліклініки та у Закарпатської обласної клінічної лікарні ім. А.Новака. У змаганнях шашистів в командному заліку призерами стали обласний наркологічний диспансер, Перечинська ЦРЛ та Виноградівська ЦРЛ.

Як завжди, великий інтерес викликав турнір медиків з міні – футболу. Його призерами у підсумку стали команди Рахівської ЦРЛ, Закарпатського обласного центру екстреної медичної допомоги та обласної стоматологічної поліклініки.

Після кількарічної перерви знову відновлені в спартакіаді змагання з плавання. Жінки як і чоловіки змагалися у двох вікових категоріях. У віковій групі жінок до 35 років призерами стали:  Катерина Зінов»єва (обласний центр нейрохірургії і неврології), Ганна Соколенко (ОКТМО «Фтизіатрія»), Наталія Мовчан (Мукачівська ЦРЛ), а у групі понад 35 років - Олена Жолудєва (обласний клінічний онкологічний диспансер), Ірина Вовканич (Ужгородська міська поліклініка) та Валентина Недашковська (ЗОКЛ ім. А.Новака).

У чоловіків до 35 років призові місця у Степана Шевері (обласна стоматполіклініка), Михайла Ігната (обласний клінічний онкодиспансер) та Віктора Петрова (Ужгородська міська поліклініка), а призерами у віковій групі понад 35 років стали Михайло Щербак  (ОДЛ м.Мукачево), Олександр Ігнат (обласний клінічний онкодиспансер) та Олег Щербак (ОДЛ м. Мукачево).

Призерми в естафеті 4 х 25 м стали команди обласного клінічного онкодиспансеру, ОДЛ м. Мукачево та Мукачівської ЦРЛ . У командному заліку з плавання призові місця у команд обласного клінічного онкодиспансеру, ОДЛ м. Мукачево та ОКТМО «Фтизіатрія»

 А завершилася спартакіада надзвичайно цікавим і захоплюючим видом – перетягуванням канату, який прийшовся до душі як учасникам, так і численим уболівальникам. У вирішальному двобої зустрілися  між собою команди обласного бюро судово-медичної експертизи та санаторію «Карпати». Напружену перемогу здобула команда судмедекспертизи.  Третє місце  - у команди обласної стоматполіклініки.

Загалом найбільший «урожай» - по три нагороди -  зібрали команди обласного клінічного онкологічного диспансеру, обласної дитячої лікарні м.Мукачево, Закарпатської обласної клінічної лікарні ім. А.Новака та обласної стоматологічної поліклініки.

Найбільше спортсменів для участі у замаганнях виставили команди Закарпатської обласної клінічної лікарні ім.А.Новака, обласного клінічного онкологічного диспансеру, Виноградівської та Іршавської районних лікарень. 

Нагороди переможцям змагань вручав  голова оргкомітету спартакіади, голова Закарпатського  обкому профспілки працівників охорони здоров’я Володимир Турок та інші члени оргкомітету.