Новини

Субпроект „Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей в Закарпатській області”
<< Вернутися назад до списку новин
29-03-2013
МІНІСТР ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я СПІЛКУВАЛАСЬ З МЕДИКАМИ ТА ПАЦІЄНТАМИ ОН-ЛАЙН

Першими з з-поміж усіх державних відомств міністерство охорони здоров'я провело масштабну телеконференцію «Запитай міністра». Захід був присвячений завершенню Всеукраїнського тижня боротьби з туберкульозом і проведенний у форматі відеоконференції. Міністр охорони здоров'я України Раїса Богатирьова спілкувлась з працівниками та пацієнтами 54-х протитуберкульозних диспансерів.

 

На Закарпатті пряме включення та спілкування міністра з лікарями та пацієнтами в режимі он-лайн відбуватиметься в таких лікувально-профілактичних закладах як ОКТМО «Фтизіатрія» та санаторій «Човен».


 

У своєму вступному слові Міністр зазначила, що перед відеоконференцією Міністерство охорони здоров'я ретельно проаналізувало звернення з областей. «Це дало нам можливість визначити дві найбільш актуальні проблеми, які сьогодні турбують фахівців фтизіатричної служби та пацієнтів закладів фтизіатричного профілю, - сказала Раїса Богатирьова. - Перш за все, це питання кадрового забезпечення та навантаження фахівців». На думку Раїси Богатирьової необхідно переглянути рівень навантаження на лікарів-фтизіатрів та включити в штатний розклад протитуберкульозних установ відділи моніторингу, а також посади психологів, соціальних працівників та наркологів. Ці пропозиції, за словами Міністра, будуть враховані при підготовці змін до наказу Міністерства охорони здоров'я України від 23 лютого 2000 року № 33 «Про штатні нормативи та типові штати закладів охорони здоров'я».

 

 

Не менш важливим, вважає керівник МОЗ України, є питання гідної оплати праці. «Ваша робота ускладнюється постійним ризиком інфікування. Саме тому під час засідання Уряду, яке відбулося 20 березня 2013 року, було затверджено постанову Кабінету Міністрів України «Про деякі питання оплати праці працівників протитуберкульозних закладів». Введення цієї постанови дозволить з 1 липня 2013 встановити для працівників спеціалізованих протитуберкульозних установ - лікарів, середнього та молодшого медичного персоналу - ряд пільг і надбавок», – зауважила Богатирьова. Це допомога на оздоровлення при наданні щорічної відпустки,щорічна матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, надбавка за вислугу років молодшим медпрацівникам, уточнила вона.


Співробітники протитуберкульозних установ з регіонів ставили Міністру питання, які стосувалися особливостей їхньої роботи.


Зверталися з питаннями до Міністра і пацієнти. Раїса Василівна запевнила, що держава не залишить їх наодинці з хворобою. «Можу вас запевнити, - сказала Міністр, - всі необхідні ліки будуть надходити безперебійно». Підсумовуючи розмову, Міністр охорони здоров’я наголосила на важливості цієї зустрічі, оскільки вона сприятиме більш чіткому розумінню проблем фтизіатричної галузі, потреб та настроїв тих, хто в ній працює. «Сьогодні Міністерство охорони здоров’я України націлене на доступність та відкритість у спілкуванні», – підкреслила Раїса Богатирьова.


Насамкінець Раїса Богатирьова повідомила, що у всіх, хто за браком часу не встиг поставити питання, повідомила вона, є можливість надіслати письмове звернення чи скористатися телефонною «гарячою лінією» в Міністерстві охорони здоров'я України, яка працює за номером 0-800-801-333.


Крім того, Міністр зауважила, що на сайті Держслужби України з питань протидії ВІЛ/СНІДу та іншим соціально небезпечним захворюванням запроваджено новий комунікаційний сервіс – «Електронна приймальня для пацієнтів». Він стане суттєвою допомогою для моніторингу та контролю забезпечення безоплатності та доступності протитуберкульозних препаратів для хворих. Всім хворим Раїса Богатирьова побажала якнайшвидшого одужання.