Новини

Субпроект „Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей в Закарпатській області”
<< Вернутися назад до списку новин
22-02-2013
ЦІЛИТЕЛІ ТІЛ ТА ДУШ ЛЮДСЬКИХ СПІЛЬНО ОБГОРЮВАЛИ НОВІ НАПРЯМИ СПІВПРАЦІ

 

19 лютого Мукачівська Православна єпархія спільно з Управлінням охорони здоров’я Закарпатської обласної державної адміністрації провела церковно-медичний семінар на тему: «Святитель-хірург Лука Войно-Ясенецький: Церква і медицина».


Про єдність тілесного і духовного говорили лікарі душ і тіл людських. Співпраця між медициною та церквою відновлює свої давні традиції. Адже гармонійне поєдання саме цих двох покликаннь допомагає досягнути максимально ефекту при лікуванні. Прикладом такого синтезу є життєвий шлях Святителя-хірурга Луки Войно-Ясенецького – професора медицини та єпископа, талановитого науковця та мудрого духівника.


З цікавими і змістовними тематичними доповідями виступили: протоієрей Василій Керецман, координатор співпраці Церкви і Медицини Мукачівської Православної Єпархії: «Життєвий шлях та пастирське служіння святителя-хірурга Луки Войно-Ясенецького» та Василь Ганчин, завідуючий хірургічним відділенням Ужгородської центральної міської клінічної лікарні, головний хірург м. Ужгорода: «Значення постаті святителя-хірурга Луки Войно-Ясенецького в галузі медицини». Фундаментальна праця Луки Войно-Ясенецького «Очерки гнойной хирургии» десятиліттями залишається настольною книгою для практикуючих лікарів-хірургів.


Нині Мукачівсько-Ужгородська православна єпархія спільно з медиками області втілює проекти із протистояння епідемії туберкульозу та СНІДу; проводяться акції, спрямовані на попередження абортів; священство своїм прикладом заохочує прихожан до благодійництва – здачі крові; вже окреслено основні напрями роботи з надання паліативної та хоспісної допомоги.


Під час спілкування з хірургами архієпископ Феодор розповів як звичайний лікар може похрестити людину коли поряд немає священика, якщо обставини склались так, що вже спливають останні хвилини життя...


По закінченню семінару владика Феодор виконав приємну місію. Від імені Української православної церкви за співпрацю церкви та медицини нагородив начальника управління охорони здоров»я Закарпатської ОДА Романа Шніцера орденом Святителя Луки Войно-Ясенецького.
Завершився семінар виступом священичого хору, який спільно із заслуженим артистом України архидияконом Олександром Садварій, виконав декілька пісенних творів.