Новини

Субпроект „Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей в Закарпатській області”
<< Вернутися назад до списку новин
30-01-2012
ДЕМОГРАФІЧНА СИТУАЦІЯ В ЗАКАРПАТТІ – ОДНА З НАЙКРАЩИХ В УКРАЇНІ

Як спрацювали медики краю минулого року і які зміни чекають на медицину вже найближчим часом розповів журналістам на прес-конференції начальник управління охорони здоров я Закарпатської ОДА Роман ШНІЦЕР.
«Демографічна ситуацію в області стабільна. Щороку маємо позитивний приріст населення. У порівнянні з минулорічним цей показник збільшився з 3,01 до 3,44. На сьогодні ми реєструємо близько 18,5 тисяч пологів. Відрадно, що поступово знижується загальна смертність. Саме ці два показники формують природній приріст населення, - зауважив очільник медицини краю.
Також зменшилась і материнська смертність. Якщо в 2009 році було 8 випадків, у 2010 році - 5, то в 2011- один випадок. Зараз кожен важкий перебіг пологів, кожне післяродове ускладення лікуємо комісійно, залучаючи кращих фахівців області. Причому де б цей випадок не стався - в районі чи в перинатальному центрі! І ми будемо роботи все щоб у 2012 році цей рівень надання допомоги матерям і дітям зберігти і надалі покращувати», - наголосив Роман Іванович.
На прес-конференції йшлося і про удосконалення та оптимізацію роботи первиної мережі, швидкої та амбулаторно-поліклінічної допомоги: «Наприкінці 2011 року було закуплено 18 автомобілів «швидкої допомоги». На всі автомобілі придбано відповідне обладнання. Цьогоріч ми зробимо все для того, щоб «швидка» була ефективною і лікар, який приїжджає на виклик, мав все необхідне для надання екстреної та невідкладної допомоги - починаючи з дефібріляції і закінчуючи проведенням штучного пролонгованого дихання. Адже від якості і ефективності надання невідкладної допомоги напряму залежить результат лікування пацієнта», - підсумував Роман ШНІЦЕР.
В області триває впровадження моделі надання первинної медико-санітарної допомоги на засадах сімейної медицини. Заклади та структурні підрозділи сімейної медицини обслуговують 84,1% населення, причому чисельность сільського населення, що обслуговується лікарями загальної практики - сімейної медицини становить 92,1%.
Продовжується і оптимізація мережі закладів охорони здоров’я. Ряд дільничних та міських (у селищах міського типу) лікарень реорганізовано у АЗПСМ. Ліжковий фонд закладів області у містах та районах приведений до показника 50 ліжок на 10 тисяч населення. Кошториси закладів обласного підпорядкування дозволяють стовідсотково фінансувати видатки за статтею «медикаменти та перев’язувальні матеріали» у стаціонарних відділеннях.
Також на прес-конференції розглядалося питання щодо медицини обласного центру. «Якщо брати розрахункові показники, які є на кожного жителя, то Ужгород опинився з зоні найгіршого фінансування в Закарпатській області. Це місто, яке має серйозний медичний потенціал, але потрібно прикласти багато зусиль щоб його в повній мірі реалізувати», - зазначив Роман Іванович.
Нині багато жителів Ужгорода отримують медичну допомогу тільки в обласних закладах. Це такі напрямки як стоматологія, онкологія, фтизіатрія, дерматовенерологія, психіатрія, наркологія. Одночасно Ужгород надає допомогу третього рівня по перинатальній допомозі та щелепо-лицевій хіругії. Стаціонарну кваліфіковану і спеціалізовану допомогу в більшості випадків отримують і жителі Ужгородського району саме в закладах м. Ужгорода. Їхати, наприклад, з Оріховець, Кам’яницької Гути чи Пацканьово в районну поліклініку в Чоп дуже незручно, немає прямого автобусного сполучення. Саме тому і постало питання переведення частини поліклінічного обслуговування мешканців району до 2-ї поліклінінки Ужгорода. «На базі 2-ї поліклінінки у вільних приміщеннях буде проводитится прийом жителів ужгородського району. Але поліклініка буде й надалі приймати пацієнтів з Ужгорода» , - пояснив Роман Шніцер, коментуючи резонансні заяви у засобах масової інформації щодо реорганізації цього поліклінічного закладу.