Новини

Субпроект „Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей в Закарпатській області”
<< Вернутися назад до списку новин
20-11-2005
ВІЛ і туберкульоз "ходять" поруч
У зібранні, організованому благодійною організацією „Комітет Медичної Допомоги в Закарпатті” та за участі управління охорони здоров’я, прийняли участь головні лікарі Центрів профілактики та боротьби із СНІДом, обласних протитуберкульозних диспансерів та представники Міністерства охорони здоров’я.

Ці два захворювання сягнули в Україні масштабів епідемії і щороку стають причиною смерті десятків тисяч наших співвітчизників. Ситуація ускладнюється і тим, що для ВІЛ-інфікованої чи хворої на СНІД людини туберкульоз у більш ніж 50% випадків стає смертельним захворюванням. Що ж стосується столиці, то майже 60% ВІЛ-інфікованих киян, які стоять на обліку у медиків — хворіють на туберкульоз. Тому однією із центральних тем конференції було налагодження чітких схем співпраці між лікарями-імунологами і фтизіатрами. Як зазначила учасниця зібрання лікар Київського міського центру СНІДу Жанна Антоненко кілька днів спільної роботи довели, що в Україні поки що не вироблена стратегія спільної роботи лікарів Центрів профілактики та боротьби зі СНІДом та лікарів-фтизіатрів. Медики сподіваються, завдяки цій конференції вдасться скоординувати свої дії на користь пацієнтів.

На Закарпатті досвід спільної роботи вже є. Цього року „Комітетом Медичної Допомоги....” спільно з фахівцями Центру з профілактики та боротьби із СНІДом і обласного медично-територіального об’єднання „Фтизіатрія” були здійснені виїзди мобільних команд, до складу яких увійшли лікарі-імунологи, лаборанти, психологи і фтизіатри. З березня по червень 2005 року спеціалісти побували у 60-ти населених пунктах в усіх районах Закарпаття і обстежили та проконсультували майже 6 тисяч старшокласників, 455 студентів медичних училищ та понад тисячу медичних працівників. На Закарпатті реалізовується проект, скерований на підвищення рівня обізнаності населення щодо проблем ВІЛ/СНІДУ та туберкульозу і інформування медичних працівників про інноваційні підходи та методи застосування стратегії ДОТС. Учасники конференції зазначали, що надзвичайно важливу роль у діагностиці та лікуванні відіграє обізнаність населення щодо проблем ВІЛ/СНІДу та туберкульозу. Тому серед пропозицій, які за підсумками зібрання будуть передані до Міністерства охорони здоров’я України, була розробка та симтемне проведення інформаційної кампанії серед населення України. І хоча „пробитися” на центральні телеканали із соціальною рекламою надзвичайно важко, лікарі все ж настроєні добиватися дотримання закону, який регламентує 5-ти відсоткову квоту на розміщення соціальної реклами у ЗМІ. Вона допоможе переконати людей звертатися до спеціалістів і проходити медичне обстеження з власної ініціативи.